مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان: همکاری با تیم های دانش بنیان مقدمات اشتغال‌زایی جوانان تحصیل‌کرده را فراهم می کند

تاریخ انتشار : 2020/06/14

عباس علیزاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان در راستای حمایت از شرکت های دانش بنیان، از مرکز رشد واحد فناور شهرستان رودسر واقع در پارک علم و فناوری این شهرستان بازدید و با مخترعین جوان این مرکز به گفت وگو پرداخت.

علیزاده ضمن خداقوت به مخترین این واحد به جهت اختراع دستگاه ضدعفونی کننده هوا و سطوح در مقابله با ویروس کرونا، از حمایت مجموعه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از طرح های دانش بنیان خبر داد و خواستار ساماندهی این فعالیت ها در قالب تعاونی های توسعه و عمران شد تا بدین وسیله مقدمات اشتغال‌زایی جوانان تحصیل‌کرده فراهم شود.

وی با اشاره به گسترش برنامه های کاربردی (اپلیکیشن) خدمت رسان، تصریح کرد: باید سعی شود کلیه خدمات در یک برنامه کاربردی تجمیع شود تا بدین وسیله خدمات ارائه شده با ساماندهی بیشتری به دست کاربر برسد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با اشاره به ظرفیت های گردشگری استان گیلان، افزود: اگر می خواهیم اقتصاد استان رونق پیدا کند باید زمینه حضور گردشگران خارجی را فراهم و از دیدگاه های خلاقانه جوانان تحصیلکرده بهره مند شویم.

شایان ذکر است مرکز رشد پارک علم و فناوری رودسر با در اختیار داشتن بالغ بر ۲۰۰ محقق و مخترع در زمینه گردشگری، گل و گیاه، تولید لباس، تولید دستگاه ضدعفونی کننده، حمل و نقل و … فعالیت می کند.

مخترعین جوان این مرکز دستگاه ضدعفونی کننده هوا و سطوح را با تکنولوژی پلاسمای اکسیژن و تیغه های نانوتیتانیوم طراحی و به تولید عمده رسانده اند و به سایر کشور ها ازجمله ترکیه و آلمان صادر می کنند. این دستگاه دارای گواهینامه پتنت بین المللی ۲۰۱۷، استاندارد CS اروپا و ایزو ۹۰۰۱، تاییدیه حذف آلایندگی و عفونت زدایی کرونا ویروس از آزمایشگاه مرجع علوم پزشکی گیلان و تاییدیه آزمایشگاه آکرتیته وزارت بهداشت ترکیه را داراست.

استانداردها